SONY 3d TVleri Evlerimize Taşıyacak!

3d izlemek için sinemaya giden aileler, gençler, çocuklar ve tüm meraklıları için güzel haber. SONY 2010 yılı sonu itibarıyla LCD TVlerinin yönünü 3 boyutlu görüntülemeye çevirdiğini açıkladı.

sony3d1

Sony CEO’su Howard Stringer Berlin’deki IFA Elektronik fuarında yaptığı açıklamada 3D TV konseptine Vaio PCler, PlayStation 3 oyun konsolları ve Blu-ray oynatıcılarla başlayacaklarını söyledi. (Elbette böyle bir sistemle oyun oynamak olağanüstü bir deneyime dönüşecektir)

Bir süredir evlerin en önemli harcama kalemlerinden birisi LCD TV ler oluyor eski hantal çok enerji harcayan katot tüplü TVler yerlerini ince panelli ekranlara bırakıyor.

sony3d2

Ama krizinde etkisiyle satışlarda bir doyma noktası oluşmaya başladı. HD standardında bir LCD TVsi olan tüketiciyi satın almaya ikna etmek için farklı yolların gerektiğini gören TV üreticileri sinemanın yeni oyuncağı 3d teknolojilerine yatırım kararı aldılar.


http://www.youtube.com/watch?v=cyEeEWb21zw&feature=player_embedded

Yola çıkarken gözlük gerektirmeden 3d gösterim yapma hedefini ortaya koyan imalatçılar şu an yeni nesil 3d gözlükleri şart koşuyor.

3d gözlüklerle seyredilen görüntülerin yine 3d kameralarla çekilmesi gerekiyor. Evlerdeki 3d TVlerin kulanıcının izleme alışkanlıklarını değiştirmesi de bekleniyor. Gözlük takılarak izlendiği için bazen kitap okuyarak veya bilgisayarda surf yaparak TV izleme dönemi yerine sinemada olduğu gibi TVye sürekli bakarak izleme modeli geliyor.

SONY’nin 3d kararı teknoloji için çok önemli çünkü Samsung firmasından sonra dünyanın en büyük 2. LCD üreticisi konumunda.  Henüz ortada net rakamlar olmasa da yurtdışı satışların en az $2000 – $3000 dolar olacağı düşünülüyor.

Kaynakça:
http://tech.yahoo.com/news/nm/20090902/tc_nm/us_sony
http://currypoptart.wordpress.com/2009/09/02/sony-introducing-3d-tvs-in-2010/
http://www.telegraph.co.uk/technology/6138326/IFA-round-up-3D-TV-in-2010.html
http://english.sina.com/technology/2009/0903/268109.html

VR GÖZLÜK VE 3D GÖZLÜK SATIN ALMAK İÇİN
İLETİŞİM / SİPARİŞ / TEKLİF ALIN
Email:
3dgozlukcom@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir