Samsung 3D LED TV – İnceleme ve Fiyatı

SAMSUNG TV’niz İÇİN GÖZLÜK MÜ ARIYORSUNUZ?
LÜTFEN TIKLAYIN >

Uzun zamandır haberlerini duyduğumuz 3 boyutlu televizyonlar gerekli teknolojik gelişmenin sağlanması ile teknomarketlerde yerlerini aldılar.

Samsung dünyanın en büyük televizyon paneli üreticilerinden birisi. Ürettiği paneller, çeşitli çerçeveler içinde farklı marka isimleri ile satılıyorlar. Bu Samsung’un bilgisayar monitorlerinden tanıdığımız kalitenin de bir sonucu.

Çoğu okurum 3d televizyonların özelliklerini soruyor. Sırayla anlaşılır şekilde açıklamaya çalışalım.

İlk olarak saniyedeki tazeleme hızı 200 Hertz. Bu bir saniye geçtiğinde ekranda 200 kez görüntünün silinip yeniden gösterilmesi demek. Bu hız yükseldikçe insan gözü titreşimden rahatsızlık duymuyor ve göz yorulmuyor. Ayrıca hareketli sahnelerde görüntüler arkalarında flu bir iz bırakmıyor.

LED ekranların sağladığı bir hız avantajı bu. Panel arkasından LED aydınlatma ile görüntü verdiğinden renkler klasik bir LCD televizyondan daha canlı ve keskin.

Televizyonun derinliği inanılmaz ince.

Gelelim 3d başarısına… Bu testi Medyamarkt’ta yaptım. Son derece ilgili bir müşteri temsilcisi gözlüğü denememize imkan tanıdı. Öncelikle gözlük stil olarak çok hoşuma gitti. Çok iyi dizayn edilmiş bir güneş gözlüğü gibi. Hafif, ince, pırıl pırıl. Sinemalardaki XPand gözlüklerle aynı şekilde active shutter prensibine göre çalışan elektronik aktif 3d gözlük olmasına karşılık Xpand gözlükler kadar ağır değil. İki modeli var şarjlı ve pilli. Ayrıca ben numaralı gözlük kullanıyorum üstüne hiçbir sıkıntı olmadan takıp görebildim. (Telegraph makalesinde -hemen aşağıda- gözlüklerin küçük çocuklu aileler için yeterince dayanıklı olmadığını söylemişti ki haklı bence de. Çünkü televizyonla verilenler dışında ihtiyaç duymanız halinde satın almanız gerekecek)

Gözlük takmadan önce görüntü ikiz şekilde stereoskopik görüntüler halinde akıyor. Gözlüğü taktığınız anda 3d görüntüler içeri doğru derinleşti. İzlediğim film “Monsters vs Aliens”di. (Filmin incelemesini ve 3d fragmanını şurada yayınlamıştık.) Gözlükle gayet rahat ve göz yormadan 3d efekti yakaladık. Ama şunu göremedik nesneler ekrandan çıkıp dışarı gelmedi içeri doğru derinlik oluştu. Bunun sebebi tamamen film olabilir. Yani tam 3d çekilmiş bir filmle örneğin Avatar denemek gerekebilir. Gerçekten de Britanya’da ilk kez 3d televizyonu test eden aile “Balerin” kısa filminde ayakların daha çok dışarı çıkma efektini hissettiklerini ifade ediyorlar.

Avatar’ı sinemada izlerken de filmin başındaki reklamlarda bir kredi kartı tam önümüze kadar gelmişti ve çok etkilenmiş, havada dokunmak istemiştik. Filmde ise maalesef bu etkiyi alamamıştık.

3d Samsung televizyon, normal 2 boyutlu yayınları da, gerçek zamanlı olarak anında 3 boyuta çeviriyor deniliyor. Ama bildiğiniz gibi en baştan iki kamera veya çift lens sistemi ile çekilmeyen filmlerin, sonradan 3d yapılması gerekli katmanlı derinliği sağlayamıyor. Mesela bir arabanın mı, kuşun mu önde olduğunu anlamak için çok güçlü bir yapay zeka programı gerekir ki henüz böyle bir çalışma duyurulmadı. Yine de hoş bir olay, bir ölçüde derinlik oluşması da işe yarayacaktır.

3d teknolojisi giderek daha iyi sonuçlar verecek şekilde gelişiyor. Samsung’un en büyük rakibi ise LG firması. Bir başka yazıda LG’nin 3d televizyonlarını size tanıtacağız.

Samsung 3D LED TV TEKNİK ÖZELLİKLERİ

– 3D
– DLNA
– WiFi
– FULL HD 1080
– DNe+
– DVBT/C
– USB
– NET TV
– 200 Hz
– 2D’den 3D’ye çevirebilme

INTERNET BAĞLANTISI VE UYGULAMALAR

Şu videoyu izleyin derim:
http://www.samsung.com/us/video/tv/APPS.html

Samsung 3d TV, Internet@TV ile eBay, YouTube, AP News, Picasa, Travel Channel ve Blockbuster gibi servislere destek veriliyor.

FİYATLARI NASIL?

Ucuz olmayacağını en baştan beri biliyorduk. Yeni çıkan teknolojik ürünler her zaman pahalı çıkıyor ve zamanla düşüyor. Bize avantajı ise 3d özelliği olmayan klasik LED Tvler ve LCD TVler aniden ucuzlamak zorunda kalacak.

 

ELEKTROWORLD SAMSUNG 3D TV FİYATLARI

Aşağıdaki sayfalardan model ve fiyat bakabilirsiniz
http://www.electroworld.com.tr/
http://www.electroworld.com.tr/c/led-tv/f/b298+s857_7046/ 

 

TEKNOSA SAMSUNG 3D TV FİYATLARI

SAMSUNG 40C7000 FHD 3D LED TV
http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011406&CS_Category=_LCD_TV853&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU

SAMSUNG 46C7000 FHD 3D LED TV
http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011407&CS_Category=_LCD_TV853&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU

 

MEDYAMARKT SAMSUNG 3D TV FİYATLARI

Anladığım kadarıyla mağazaya gitmenizi istiyorlar. Çünkü sitelerinde fiyat yok. Telefonla fiyat vermiyorlar. Benim orada gördüğüm fiyat ise her hafta değişebilir ve burada yayınlamak için resmi izin alsam bile her gün güncellemem gerek. Kısacası gidip görmelisiniz genelde fiyatları uygun oluyor.

http://www.mediamarkt.com.tr/

3D TV ALAMAYANLAR NE YAPMALI?

Pekiyi, verecek 1500 TL – 4500 TL arası bütçeniz yoksa 3d izleyemeyecek misiniz? LCD ekranınızda oyun oynayacak mısınız?

Normal LCD / LED TV ve monitorlerinizde, anaglyph dediğimiz red/cyan kırmızı/camgöbeği ve Colorcode için hazırlanmış filmleri olduğu gibi izleyebilirsiniz. Elde edilen his sanıldığı gibi elektronik gözlüklerin gerisinde kalmıyor. Zaten bu sitede binlerce fotoğraf ve onlarca video var. Deneyerek buna şahit olacaksınız. Turksat’ın test amaçlı bir kanalı da bulunuyor.
Şu ürünlere bakabilirsiniz.  www.3dgozluk.com/products-page/ 

3D TANITIM TOPLANTISI NOTLARI

http://www.scribblelive.com/Event/Samsung_3D_Lansman_Basn_Toplants

TELEGRAPH GAZETESİ İNCELEMESİ

http://www.telegraph.co.uk/technology/7481446/Samsung-3DTV-first-review.html

Samsung’un Sağlıkla İlgil Uyarıları (İngilizce)

http://www.samsung.com/au/tv/warning.html

SON OLARAK

Şu an için teknolojide zirveleri takip etmeyi seven ve bütçesi için sorun olmayacak aileler ile reklamcılık sektörü 3 boyutlu TVleri sipariş edecektir.

Temkinli yaklaşanlar, ürünlerde çıkabilecek sorunların sonraki modellerde düzeleceğine inananlar ve fiyatın düşmesini en önemlisi 3d TV kanallarının ve DVDlerinin sayısının artmasını bekleyenler hemen satın almayacak bir yıla yakın bir süreyi atlatmadan konuyu yeniden değerlendirmeyecektir.

3D konusunda göz hassasiyeti yaşamış sinemada başı ağrımış olan ya da yeni teknolojilere karşı biraz daha mesafeli yaklaşanlar ise piyasada artık 3D özelliği olmayan TV kalmayana dek almayacaklardır. Oysa gerek polarize çözümler gerekse yeni televizyonlarda şikayetler oldukça azaldı.

Futbol, olimpiyatlar ve dünya kupası gibi sportif aktivitelerin güçlü etkisi olması bekleniyor. Çünkü LED panellerin krize rağmen çok sayıda satılması da buna bağlanmıştı.

Kaynakça:
http://www.samsung.com/tr/3dtv/
http://www.bolumsonucanavari.com/Videolar-Samsung_3D_TV_Lansmani-1143.htm
http://www.donanimhaber.com/Samsung_3D_TV_Lansmani-19717.htm#
http://www.samsung.com/us/consumer/tv-video/televisions/led-tv/UN55C7000WFXZA/index.idx?pagetype=prd_detail
http://shiftdelete.net/samsung-3d-tv-modellerini-tanitti-20164.html

VR GÖZLÜK VE 3D GÖZLÜK SATIN ALMAK İÇİN
İLETİŞİM / SİPARİŞ / TEKLİF ALIN
Email:
3dgozlukcom@gmail.com

2 thoughts on “Samsung 3D LED TV – İnceleme ve Fiyatı

  • selam 3 boyutlu tvler hakkında bi soru soracam arkadaşlar şimdi 2 çeşitmi 3d tvler var yani birisi 2dyi 3dye çeviren tvler diğeri ise normal yani nasıl anlatsam reklamları bile 3dye çeviren tvler var bide sacede 3 boyutlu film izleyeceğimiz tvler mi var yani her 3d tvler 2deyi 3 deye çevirmiyor değilmi biraz karışık bi soru oldu ama inşallah anlamışınızdır tşk ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir