Pete Smith ve 3D Anaglyph Audioscopiks

Audioscopiks adlı bu tarihi 3d kısa filmi hem keyifle, hem eğlenerek izledim. Düşünün yıl 1935 ve sinema filmi ile hem 3d sinema nedir anlatıyorsunuz, hem 3d gözlükleri tanıtıyorsunuz, hem de kısa çarpıcı sahneler çekiyorsunuz. Bravo demekten başka bir şey gelmiyor elden. Pete Smith bir film yapımcı, oyuncu ve senarist olarak 3d sinemacılıkda bir efsane ve sizi bu efsaneyi tanımaya da davet ediyorum.Bir de ilginç bir detay var. İlk videodaki görüntüde gözlüğü ters tutup anlatıyorlar. Normalde artık dünya standardı olarak kırmızı sola gelir ve bazı gözlüklerde sağa mavi / Cyan ya da yeşil gibi renkler gelir. Tam tersini öneriyor. İkinci videoda ise normal gözlükle izlenebiliyor.

Tarihi bir dökumanter film olarak bu 8 dakikalık kısa filmi siteye ekliyorum.

Pete Smith yapımcı ve oyuncu yönetmenler Jacob Leventhal ve John Norling – Yıl: 1935. Academy Award En İyi Kısa Film Adayı olmuş kısa film dalında.

Eski bir film olduğu için bu video yeşil ve kırmızı gözlükle izlenir ama kırmızı sağ göze gelecek şekilde ayarlanmalıdır.

AUDIOSCOPIKS FİLMİ BÖLÜM 1

AUDIOSCOPIKS FİLMİ BÖLÜM 2

Yukarıda Frankestein filmi için bir mizansende görülen yapımcı Pete Smith, başka 3d filmleri de o zamanın teknolojisi ile 3000 dolara imal edilen kamera parçaları ile çektirmiş. Örneğin http://en.wikipedia.org/wiki/Third_Dimensional_Murder – 3 boyutlu Cinayet kısa metraj komedi filmi.


Kaynakça:
http://www.youtube.com/watch?v=fGOD0OUnOZI
http://www.youtube.com/watch?v=wQbnwpVdmlQ
http://www.3dmovingpictures.com/pete.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Pete_Smith_%28film_producer%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Audioscopiks
http://www.imdb.com/title/tt0026086/

VR GÖZLÜK VE 3D GÖZLÜK SATIN ALMAK İÇİN
İLETİŞİM / SİPARİŞ / TEKLİF ALIN
Email:
3dgozlukcom@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir