Panasonic 3d Profesyonel Kamera Full HD

panny3dhd

Çoğu film 3d çekilirken aynı kameradan 2 tane alınıp yanyana sabitlenerek ikisiyle de çekim yapılıyor. Yılladır en pratik çözüm bu. Hatta evlerinde 3d çekim yapan amatörler de bu yöntemi kullanıyor. Özellikle aynı model kamera etkin sonuç üretiyor.

Panasonic P2HD, kısaca Panasonic 3DHD kamerada ise, çift lens tek kamerada ve iki görüntü hafızada farklı izlerde saklanıyor. Bu özelliğiyle kamera bir devrim niteliğinde

Ürünün ne fiyatı ne teknik özellikleri net değil. Şu an konsept bir tasarım olduğu söyleniyor.

19 Nisan 2009’da verilen basın bülteninde, 3D HD özellikli kameranın Las Vegas, Nevada’da sergileneceği belirtiliyor. Ürünün Blu-ray Disc desteği vereceği de çıtlatılıyor. Ev sinemasından yeni DVD standardı olan Blu-ray hızla yaygınlaşıyor.

Panasonic Corporation Kuzey Amerika Teknoloji Müdürü Dr. Paul Liao, Dr. “Panasonic 3d filmleri, Full HD özelliği ile Plazma Ev Theater sistemlerle ve Blu-Ray disklerle oturma odanızın rahatlığına taşıyor.” diyor. “Bizim geliştirdiğimiz Profesyonel 3d Full HD ürünler 3d ürünlerin oluşturulma sürecini hızlandırıp ileriye taşıyacak” diye ekliyor.

Kaynak:
http://i.gizmodo.com/5220145/panasonic-camcorder-packs-two-lenses-for-full-hd-in-3d?skyline=true&s=x#
http://panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/jn090420-1/jn090420-1.html
http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=tr&js=n&u=http%3A%2F%2Fpanasonic.co.jp%2Fcorp%2Fnews%2Fofficial.data%2Fdata.dir%2Fjn090420-1%2Fjn090420-1.html&sl=ja&tl=tr

VR GÖZLÜK VE 3D GÖZLÜK SATIN ALMAK İÇİN
İLETİŞİM / SİPARİŞ / TEKLİF ALIN
Email:
3dgozlukcom@gmail.com

7 thoughts on “Panasonic 3d Profesyonel Kamera Full HD

  • bu kameranın fiyatı nedir ama çok güzel ben 10 un saattini (OMNİTRİX) onu alacaktım ama vazgeçtim bu kamera çok güzel

  • çok güzel ama nereye kaydediyor? fullhd olduğunu düşünürsek çift kayıt çit medya ister şimdilik enyüksek kart 16 gb, 11 dakikada bir kart değiştirmek gerekicek yada paşa paşa bilgisayara kayıt alıcaksınız.. ayrıca tamam 3D görüntü elde edersiniz ancak elde ettiğiniz görüntüyle televizyondan yada perdeden obje çıkaramazsınız.sinemada izlediğiniz perdeden çıkan objelerin tümü arka plan görüntüsünden farklı çekilir composit yazılımlarla birleştirilir. kısaca 3D yi çekici kılan ekrandan çıkacak gibi görünmesidir ve bunun için mutlaka yazılım desteği gerekir şu aşamada kamera önemsizdir..dileyen basitçe iki adet tanyana webcam görüntüsüyle test edebilir maliyeti de 50 YTL dir. bence prototip olarak kalması gereken bir ürün..

  • Bu cihaz toplam kamera pazarında yenilikler ve devrimlere öncülük yapacak gibi geliyor. Genel amaçlı kullanım profesyonel kullanım ve diğer amaçlar sanki iç içe girecek ve sokaktaki çocuğun cep telefonunda neredeyse bu günki profesyonellerin elindeki kalitede kamera olacak gibi geliyor. İşin güzel yanlarından bir taneside yıllardır düşündüğüm kameralar neden insan gözünün görüş açısıyla göstermez? bu soruyada yavaş yavaş cevap oluşuyor gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir