Hakkında

3d gözlük sitesi, dünyayı daha eğlenceli ve anlaşılır kılmak için, eğitimde, sağlıkta, dansta, sporda, sinemada, fotoğrafta ve akla gelebilecek pek çok alanda 3 boyutlu görüntüleri sunar ve 3d gözlüklerinin kullanışını ve yapılışını anlatır.

Site içeriğinde bilimsel, eğlenceli, kültürel, sanatsal 3d videolar ve fotoğraflar ağırlıklıdır. Ayrıca sitede kendi gözlüğünüzü satın almanızı sağlayacak bir dükkan da var. Birçok 3d standardında gözlük bulabileceksiniz.

FİRMA BİLGİLERİ: Harman Cam & Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.

İLETİŞİM : Telefon : 0535 576 69 83

ADRES: Ali Ferruh Sk. Köseler Apt. No:11/1 Hasanpaşa Kadıköy – İSTANBUL

KULLANIM SÖZLEŞMESİ

* 3d Gözlük sitesi, kullandığı içeriğin kaynağını mutlaka gösterir ve telif haklarına saygılıdır. Site içeriği Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, toplumumuzun ahlaki değerlerine uygun olarak düzenlenir.

* Temiz ve güvenilir bir site olarak çocukların ve yetişkinlerin hizmetindedir. Buna rağmen rahatsız olunan bir konu varsa iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

* Siteden alıntı yapan diğer site yazar ve editörlerinin tüm yazıyı videoyu, fotoğrafı almak yerine, sitedeki yazıdan bir paragraf alıp asıl adresine link vermesi bir blog centilmenliğidir.

* Site istatistikleri için Google Analytics kullanılmaktadır. Site istatistiği dışında ziyaretçi davranışları kaydedilmez, 3.şahıslara karşı korunur. Yorum alanlarındaki e-mail bilgileri saklı tutularak güvenli Internet seyrine dikkat edilir.

* Site dışına verilen linkler ve öneriler, o sitelerin içeriği dikkatle kontrol edilerek verilir. Ancak kısa sürede o sitenin el değiştirmesi ve/veya içeriğinin zararlı içeriğe dönüşmesinden 3dgozluk sitesi ve yazar sorumlu tutulamaz. En kısa zamanda ve ihbar halinde o siteye link kaldırılacaktır.

REKLAM

Sitede reklam vermek isteyen 3d ürünleri olan firmalar iletişim sayfamızdan bize tekliflerini ulaştırabilirler. Sitemiz aylık 100 bin sayfa gösterimi ve özenli seçilmiş konularıyla prestijli bir reklam mecrası olarak ürün ve hizmetinizi sunmanız için doğru yerdir.

3d GÖZLÜK NEDİR?

İnsan iki gözüyle görürken iki farklı görüntü görmez. Beyin, bu iki farklı açıdan alınan görüntüyü üstüste bindirir ve derinlik algısını oluşturur. Aynı gözlerimiz gibi, iki fotoğraf makinesi veya kamera objektifiyle çekilen görüntülerin iki kanaldan göze ulaştırılması 3 boyutlu görüntüyü kağıt ve ekran üzerinde yeniden oluşturabilir.

3D GÖZLÜKLER VE FARKLARI

http://www.3dgozluk.com/3d-gozluk-cesitleri-nedir-3dglasses-3-boyutlu-gozlukler/

ANAGLYPH TEKNİĞİ


Bunun için çoğumuzun bildiği görüntülerden birisini kırmızı diğerini camgöbeği (red/cyan) olarak kağıda üst üste hafif kaydırarak basmak ve yine iki renk gözlükle bakmaktır. Bu gözlükler Anaglyph gözlük adıyla anılır.

STEREOSCOPY TEKNİĞİ


İki kamera ile çekilen fotoğraflar yanyana basılır. Ve özel göstericisine yerleştirilir. Buna bakan izleyici görüntüyü 3 boyutlu olarak görür. Eğer bu izletici yoksa gözler şaşılaştırılarak da görüntü alınır. Daha fazla bilgi için: http://en.wikipedia.org/wiki/Stereoscopy

BİLGİSAYARLI ELEKTRONİK GÖRÜNTÜLEME

Görüntü sol ve sağ göze elektronik bir gözlükle saniyenin kısa aralıklarında verilir. Bu iki derinliği açısı değiştirilmiş görüntü dev bir sinemada gerçek bir görüntüyü izlemek gibi etkileyicidir. Ancak epilepsi hastaları gibi ışık duyarlılığı olan hastaların doktor gözetiminde kullanması gerekebilir.

Sitede güzel seyirler.