CNBC-e 3d Gözlüklü Yayınlara Başladı

Bu ayki (Haziran 2010) CNBC-e dergisi ile alışık olmadığımız renklerde 3d gözlükler verildi. 3D gözlükler ile Haziran ayı boyunca 3D TV Keyfi kuşağında yayınlanacak belgeseller izlenebilecek. Hem de her televizyondan.Dergi sadece 3 TL. Bir dergiden bir tane gözlük çıkıyor. Ben de birden fazla dergi aldım. Her zaman kullandığımız kırmızı/camgöbeği ya da Colorcode gözlükler değil bunlar. TELCAT International GmbH & Co. KG. Munich tarafından patentli şekilde üretilmiş gözlükler.

Şimdiden soran okurlara cevap. Bu gözlüklerle diğer videoları ve bu sitedeki videoları izleyemezsiniz. Sadece kendi yayınları için üretilmiş. Sadece 3-D TV yayını için kullanılacaklar. Gözlüklerin renkli olma sebebi henüz her evde 3d TV olmaması. 3d TVler yayını yüksek gösterim hızlarında ve üstüste bindirerek sunuyorlar. Kendileriyle satılan 3d gözlükler ise aktif gözlük denilen ve iki gözlük camının hızla karartılıp saydamlaştırılmasına dayalı teknolojiler. (Samsung 3D LED TV incelememizi okumak isterseniz tıklayın)

Dolayısıyla herkesin bu yayınları gerçek renklerinde izlemesi için TVlere bu çeşit patentli ürünler sunuluyor. Daha önce Colorcode vardı bu da yeni bir teknoloji.

Pekiyi CNBC-e’de Neleri 3d İzleyebileceğiz?

3D Mega Shark (5-6 Haziran 2010)
Detaylı anlatım için tıklayın

3D Safari Afrika (12-13 Haziran 2010)
Detaylı anlatım için tıklayın

3d Türkiye (19-20 Haziran 2010)
Detaylı anlatım için tıklayın

3d Safari Endonezya (26-27 Haziran 2010)
Detaylı anlatım için tıklayın

Yayın akışı ise şöyle:

Her Cumartesi saat 20:00’de orijinal sesleriyle, her Pazar 15:00’te Türkçe dublaj.

BU GÖZLÜKLER NASIL ÇALIŞIYOR MERAK EDİYORSANIZ YENİ YAZIMIZA TIKLAYIN

http://www.3dgozluk.com/cnbc-telcast-pulfrich-3d-gozlukleri/

VR GÖZLÜK VE 3D GÖZLÜK SATIN ALMAK İÇİN
İLETİŞİM / SİPARİŞ / TEKLİF ALIN
Email:
3dgozlukcom@gmail.com

5 thoughts on “CNBC-e 3d Gözlüklü Yayınlara Başladı

 • merhabalar sizin sitenizi sürekli takip ediyorum bu haberi görür görmez koştum ve iki adet cnbc-e dergisi aldım =) bu gözlükler çok hoşuma gitti gerçekten de görüntü ve rengi klasik red cyan dan daha iyi yansıtıyorlar gözü de yormuyorlar.Sizden rıcam bu yeni teknolojiye dayalı 3d foto ve eğer bulabilirseniz video koymanız mesela mega shark ı tekrar izlemek isterim =)

 • Evet ya gerçekten yeni teknoloji süperdi. Dergiyi aldım büyük bir heyecanla.
  Belgeseli bekliyorum, başladığı an dedim ki ‘Bu 3d değil ki renklendirme yok’ Gözlüğü bir taktım gerçekten süperdi. Otlar falan 3d di. Renklerde hiç kayıp yoktu ve gözümü de yormadı. Gerçekten çok şaşırmıştım yani diğer arkadaşlarım filmi çıplak gözle izlediler. Bu Colorcode’tan da öte birşey yani bence bu gözlüklerin yani bu yeni teknolojinin üstünde durulmalı ve Mega Shark’ı kaçırdım 🙁 siteye koyarsanız çok memnun oluruz. )
  Sevgilerimle…

 • Mert ve Ahmet, cidden ben de çok etkilendim. Bu denli başarılı bir etki beklemiyordum ve üstelik gözlük takmayan son derece rahat izleyebiliyor.

  Yalnız şu var ki CNBC-e’nin yayınladığı yayınların tüm yayın hakları yine kendisine aittir. Bizim burada yayınlamamız mümkün değildir. Sadece şu var. Tekrar etmelerini ya da yeni 3d belgeseller getirmelerini talep ederiz. 🙂

  Ancak ben Internette bu tür yayın var mı bir bakayım. Siz okurlarım da bir bakın. Bu yeni 3d gözlüklere uygun dağıtılması serbest yayın bulduğumuz an siteden duyuralım olur mu?

 • Hürriyet gazetesi kuponla o gözlüklerle izlenen 3d ülkeler belgeselleri verdi.

 • merhaba, ben cnbc e nin haziran sayısını kaçırdım yani color code gözlüğüm yok ama yinede sevinçliyim cnbc e bir ilke imza attı umarım sonraki aylarda bu faliyeti tekrarlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir