Shinecon VR Gözlükle Bluetooth Gamepad Kumanda Nasıl Çalışıyor?

  kumandauyumlucihazlar

Shinecon VR gözlük ile birlikte gelen uzaktan kumandanın temel amacı, ekranda bir şey tıklanması gerektiğinde, gözlüğün içindeki cep telefonunuzu çıkarmadan, VR keyfinizi bölmeden, Bluetooth kablosuz kumanda ile gördükleriniz arasında seçim yapabilmenizdir.

Kumandanın bunun yanısıra cep telefonu ve PC ile uyumlu çalışan harika ek özellikleri de vardır. Mesela cep telefonunuzun sesini cep telefonunuzu cebinizden çıkarmadan bıraktığınız yerden almadan uzaktan açabilirsiniz, selfie fotoğraflarınızı uzaktan kumanda ile çekebilirsiniz, normal oyunlarınızı playstation kumanda gibi uzaktan ve telefonu ekran gibi kullanıp ekrana dokunmadan elinizde taşımadan oynayabilirsiniz.

kumanda

Eğer bir PC veya notebook bilgisayarla kumandanızı eşleştirirseniz de, sunumlarda hiç bilgisayar başına gitmeden uzaktan sununuzu yönetebilirsiniz.

KUTUDAN ÇIKARINCA
Adım adım gidelim. Öncelikle bluetooth kumandanızı kutusundan çıkardıktan sonra cep telefonunuzun şarj kablosuna bağlayarak en azından 4-5 saat bağlı tutmanız şarjını sağlar. Şarj giriş noktası ucundadır.

kumandausbgiris

Dikkat: Tüm cihazlarda olduğu gibi uzun süreli şarja takılı şekilde unutmayınız. Nadir de olsa ısınma ve çeşitli sorunlara yol açabilir.

dugmelerkumanda

Eğer telefonunuz Android işletimli ise

Mesela , LG, Samsung, HTC, Vestel, Sony, Asus gibi

Açma düğmesine (Üstünde START yazan düğme) basarken birinci düğmeye üstünde a harfi olan düğmeye basarak açarsınız.

iosoyunmode

Eğer telefonunuz iOS işletim sistemli ise

Yani iPhone ise,

Açma düğmesine (Üstünde START yazan düğme) basarken, üstünde ios yazan düğmeye basılı tutarak açarsınız.

Bu sırada Bluetooth ile eşleştirme için telefonunuzu arar. Telefonunuzun Bluetooth özelliğini önce açmış olmayı unutmayınız.

Kumandanın mavi led ışığı yanarken kullancağınız cihazı arıyor demektir. Sonraki bağlantılarda otomatik bulacaktır. Telefonu ve kumandayı çok yakın tutarsanız başka telefonlarla eşleşme olasılığı engellenmiş olur.

Eşleşmeden sonra kumanda ile sağ sol yaptıkça ekrandaki simgelerden simgelere gittiğini göreceksiniz.

İstediğiniz uygulamaya gelince çalıştırma düğmesine basın. a harfi olan düğme ile istediğiniz uygulama ve seçenek basılacaktır. Gelen programda ilgili seçimleri yapın ve VR gözlük içine yerleştirin. Artık ekrana gelen seçimlerde kumandanızı kullanabilirsiniz.

Cep telefonundaki geri veya kapat tuşu için de lütfen üstünde üçgen simgeli tuşu kullanın.

Dikkat edilmesi gerekenler:

 1. Kumandanın şarjının dolu olduğuna emin olunuz. Telefonda olduğu gibi normal şarj cihazı ya da bilgisayara notebooka takılıp şarj edilebilir.
 2. Eşleştirmeyi başardığınızdan emin olunuz.Ekrana dokunmadan kumanda ile sağ sol yaptıkça simgeden simgeye geçebiliyorsanız olmuştur.
 3. Kumandayı telefonunuzu tutuş şeklinize göre çevirin. Sağa sola giderken ekradaki hareketle kumandanın aynı yönde olması için telefon dikeyken ve yatayken kumandanızı düzeltiniz.
 4. Kumanda VR 360 görüntülerde dönme için değildir. Bu olay cep telefonundaki jiroskoplar hareket algılayıcılar ile gerçekleşmektedir. Baş hareketleriniz ile sahne gözleriniz önünde değişecektir.
 5. Kumandanın yanındaki düğme çoğunlukla GAME yazan tarafta seçilmiş olmalıdır. KEY özellikle fotoğraf çekerken ve sunuları yönetirken kullanır.

kumandadortyonden

EK bilgiler

kumandafotograf

Selfie Modunda Fotoğraf Nasıl Çekilir?

 • Çoğu zaman kumandanın kenarındaki düğme Game tarafına yanaşmış halde durmalıdır. Sadece telefonla fotoğraf çekmek istediğinizde KEY dediğimiz sağ yöne itiniz.
 • Fotoğraf programını açın
 • 4 tuşu kullanarak istediğiniz noktayı netleştirin ve çekin.

 

Sunularda Kumandayı kullanmak

 • Tablet, PC, Notebook ile bluetooth üzerinden eşleştirin. Bu sırada çevredeki diğer bluetooth kaynağı cep telefonu ve cihazları uzaklaştırın
 • Kumandanın kenarındaki düğme KEY dediğimiz sağ yöne itiniz.
 • Sunu programını açın ve yönetin

kumandamanuel1  kumandoandroidsema kumandoandroidsema2 kumandoandroidsema3

VR GÖZLÜK VE 3D GÖZLÜK SATIN ALMAK İÇİN
İLETİŞİM / SİPARİŞ / TEKLİF ALIN
Email:
3dgozlukcom@gmail.com