CNBC-e 3d Gözlüklü Yayınlara Başladı

Bu ayki (Haziran 2010) CNBC-e dergisi ile alışık olmadığımız renklerde 3d gözlükler verildi. 3D gözlükler ile Haziran ayı boyunca 3D TV Keyfi kuşağında yayınlanacak belgeseller izlenebilecek. Hem de her televizyondan.Dergi sadece 3 TL. Bir dergiden bir tane gözlük çıkıyor. Ben de birden fazla dergi aldım. Her zaman kullandığımız kırmızı/camgöbeği ya da Colorcode gözlükler değil bunlar. TELCAT International GmbH & Co. KG. Munich tarafından patentli şekilde üretilmiş gözlükler.

Şimdiden soran okurlara cevap. Bu gözlüklerle diğer videoları ve bu sitedeki videoları izleyemezsiniz. Sadece kendi yayınları için üretilmiş. Sadece 3-D TV yayını için kullanılacaklar. Gözlüklerin renkli olma sebebi henüz her evde 3d TV olmaması. 3d TVler yayını yüksek gösterim hızlarında ve üstüste bindirerek sunuyorlar. Kendileriyle satılan 3d gözlükler ise aktif gözlük denilen ve iki gözlük camının hızla karartılıp saydamlaştırılmasına dayalı teknolojiler. (Samsung 3D LED TV incelememizi okumak isterseniz tıklayın)

Dolayısıyla herkesin bu yayınları gerçek renklerinde izlemesi için TVlere bu çeşit patentli ürünler sunuluyor. Daha önce Colorcode vardı bu da yeni bir teknoloji.

Pekiyi CNBC-e’de Neleri 3d İzleyebileceğiz?

3D Mega Shark (5-6 Haziran 2010)
Detaylı anlatım için tıklayın

3D Safari Afrika (12-13 Haziran 2010)
Detaylı anlatım için tıklayın

3d Türkiye (19-20 Haziran 2010)
Detaylı anlatım için tıklayın

3d Safari Endonezya (26-27 Haziran 2010)
Detaylı anlatım için tıklayın

Yayın akışı ise şöyle:

Her Cumartesi saat 20:00’de orijinal sesleriyle, her Pazar 15:00’te Türkçe dublaj.

BU GÖZLÜKLER NASIL ÇALIŞIYOR MERAK EDİYORSANIZ YENİ YAZIMIZA TIKLAYIN

http://www.3dgozluk.com/cnbc-telcast-pulfrich-3d-gozlukleri/

5 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir