Loading the content... Loading depends on your connection speed!

3d Gözlük Yapalım

ÖNCELİKLİ NOT: Eğer gözlük yapmakla uğraşamam diyorsanız Google’dan ararken bu sayfaya geldiyseniz. Buraya tıklayarak 3d gözlük dükkanımıza buyrun. Kaç adet istediğinizi nerede kullanacağınız belirtin. Size hemen fiyat ve teslim sürelerini cevap verelim. Lütfen sipariş vermekten çekinmeyin gözlüklerimiz kaliteli ve uygun fiyatlıdır.

NOT2: BU GÖZLÜKLER SİNEMADAKİ GÖZLÜKLER DEĞİLDİR. ONLARI EVDE YAPMAK ŞU AN İÇİN SÖZKONUSU DEĞİL. ÇÜNKÜ ÇOK ÖZEL GÖZLÜK CAMLARI KULLANIYORLAR. IŞIĞIN DİK VE YATAY DALGABOYUNU AYIRABİLEN POLARİZE CAMLAR GİBİ. AŞAĞIDA KIRMIZI CAMGÖBEĞİ (RED/CYAN) GÖZLÜK YAPIMI ANLATILIYOR.

http://www.smm.org/studio3d/files/glasses.pdf adresindeki tek sayfalık Acrobat Reader dosyasını yazıcıdan bastırın. Her parçayı ayrı ayrı kesin.

Bu parçaların göz kısımlarını çıkarın. Açılan boşluklar için sol göze kırmızı, sağ göze cyan denen mavi tonu gelecek şekilde kalın jelatin yerleştirin.

Sayfanın altında ikinci gözlük sandığınız :) parçaları jelatin yapıştırdığınız parçaların tam üstüne gelecek şekilde yapıştırın.

Önemli bir detay var. En çok sorulan şey bu jelatinlerin yani göz kısımlarına gelecek saydam plastiklerin / asetat da olur / nereden bulunacağı. Ben şahsen bir çok saydam plastikle deneme yaptım. Birgün sahnede tiyatro izlerken ışıkların renk değiştirmesi için kullanılan filtre plastiği gördüm. Sonra bu filtreleyen plastiği inceleyince PAR64 denen bir saydam plastik olduğunu öğrendim. Büyük kırtasiyelerde böyle tarif edilince kırmızı ve Cyan renk istenmeli. Kırmızı bulmak kolay ama mavi ile yeşilin ortasındaki bir renk olan Cyan için deneme yapmanız gerekebilir bir kaç mavi renk alıp. Ancak kesinlikle koyu mavi değil. Açık bir mavi tonu.

Kulak tutacak sapları da karşılıklı yapıştırdıktan sonra ön kısma sabitleyin. Evet gözlüğünüz hazır!

BU İŞİ BİR DE VİDEODA İZLEYELİM

Not: Daha sonra bu sayfa daha detaylı şekilde fotoğraflarla zenginleştirilecektir. Şu an okuduğunuz geçici acil çözüm arayan kişiler içindir.

ESKİ BİR PLASTİK GÖZLÜKLE 3D GÖZLÜK YAPALIM.

Eğer bulabilirseniz biri mavi diğeri kırmızıplastik camlı iki ucuz oyuncak gözlük bulup plastik camlarının teklerini değiştirmek de bir çözümdür. Aşağıdaki video ise eski bir gözlük yerine kalın saydam plastiğin boyanması ile yapılıyor. Ben çok tavsiye etmiyorum. Üstteki teknik çok daha başarılı.
Make 3D Picture Glasses Fast And Easy!More free videos are here

57 Responses to 3d Gözlük Yapalım

 1. emine -

  29 Mart 2011 at 05:02

  Gözlük güzel olmuş ama ingilizce türkçe olsa daha iyi olurdu.

 2. Kartal -

  15 Haziran 2011 at 02:30

  Yemin ederim ki çalışıyor.İlk denememde çalışmamıştı çünkü asetat yerine renkli kitap kabı kullanmıştım.
  Alttaki gibi yaparsanız kesinlikle çalışır:
  -ASETAT alın (birazcık kalın)
  -Faber Castell (ben bunu kullandım) MAVİ ve KIRMIZI cyan yok diye dert etmeyin mavi alın.
  -Ve sağa kırmızı sola mavi (muhtemelen böyle ama tam tersi de olabilir) SIRAYA DA DİKKAT EDİN.
  -Ha bide asetatı DÜZGÜN boyayın.

 3. Zeynep -

  28 Haziran 2011 at 00:13

  Ben iki tane uyduruk açık mavi gibi ve kırmızı çocuk güneş gözlüğ aldım.
  Camlarının vidalarını çıkartıp ötekine taktım.vİDEOLARI İNDİRİP VCDYE YÜKLEDİM .ve resimleri de yükledim.Harika oldu.Tavsiye ediyorum.

 4. sule -

  16 Ekim 2011 at 08:37

  arkadaslar asetatla yapın . . denedm ve oluyor .

 5. tekin -

  30 Aralık 2011 at 14:58

  ben matbaacı olarak size tavsiye edeyim pratik çözüm…..
  selefoncudan bi parça parlak selefon alın yani ( sizlerin jelatin dediği) biz selefon diyoruz ona… cyan 100%100 kullanılan bir boya az bi parçada ondan alın matbaaan bide kırmızı boya selefona biraz sürün kuruyana kadar bekleyin… ha bu arada matbaa mürekkkebi kolay kurumaz az benzinle karıştrımanız lazım öle deneyin….bu arada ben size başka hobi söleyim matbaadan karışık taonlarda mürekkep alın kağıtçıdan (25 x 35 amerikan bristol alın gramajı farketmez) adığınız mürekkeplerle biraz benzin koyup karıştırın kağııdın üzerinide tırnağınızla gezdirin ortaya süper resimler çıkar deneyin bence daha iyi bir hobidir fırsat buldukça yaparım ben böle resimler:)))… saygılar eğer yapamazsanız paraya kıyıp gidip 3d gözlük alın o daha kolay:)))

 6. çağla tuğba demir -

  13 Mart 2012 at 13:47

  neden türkçesi yok anlamıyorum.Acaba biri türkçe video kaoyabilirmi ?

 7. cembey -

  14 Nisan 2012 at 03:07

  arkadaşlar ,bu kadar basit olsaydı 3d gözlük yapımı,orjinal gözlükler 150-200 tl ye satlmazdı sanırım.bende denedim olmadı olacak gibi de deyil

Yorum yazın